Rozbił się ukraiński śmigłowiec z członkami kijowskiego rządu. Wśród ofiar śmiertelnych szef MSW Ukrainy (WIDEO)

W Browarach na Ukrainie rozbił się ukraiński śmigłowiec. Zginęło kilkanaście osób, w tym szef ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski.

– Jedną z ofiar śmiertelnych katastrofy w Browarach pod Kijowem jest minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski. Na miejscu odnaleziono ciała 17 osób, w tym czwórki dzieci – przekazała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS).

Śmigłowiec należał do DSNS. Do rozbicia maszyny doszło około godz. 8.10 czasu lokalnego. Obecnie sądzi się, iż pilot z powodu mgły spadł między przedszkole i budynek mieszkalny. W efekcie katastrofy nastąpiła eksplozja i pożar.

– Pomieszczenia przedszkola i jeden z pobliskich domów zostały zniszczone w wyniku potężnego wybuchu – powiedział mer miasta Browary Ihor Sapożko.

Gubernator obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba przekazał, że w momencie katastrofy w przedszkolu przebywały dzieci i pracownicy.

Szef Narodowej Policji Ukrainy Ihor Kłymenko poinformował, że w katastrofie śmigłowca zginęło szefostwo ukraińskiego MSW. Są to m.in. minister Denys Monastyrski, pierwszy wiceminister Jewhen Jenin oraz sekretarz stanu w MSW Jurij Lubkowicz.

DSNS przekazała, że na chwilę obecną odnaleziono ciała 17 osób. Czworo z nich to dzieci.

– Odnaleziono 17 ofiar, w tym czworo dzieci oraz dziewięć osób, które były na pokładzie. Rannych zostało 25 osób, w tym 11 dzieci, które przewieziono do szpitali – przekazała DSNS.

Ukraińska policja nie komentuje obecnie możliwych przyczyn katastrofy.

– Czy był to sabotaż, awaria sprzętu, naruszenie zasad bezpieczeństwa lotów, wkrótce się dowiemy – napisał z kolei doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko w mediach społecznościowych.

Ukraińskie media z kolei podają, że wśród pierwszych wersji śledztwa jest błąd pilota. Ukraińska bezpieka również wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy.

onet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net