10 czerwca 2024
Wojskowość

Rząd PiS odda nasze czołgi Kijowowi

Podczas spotkania prezydentów Litwy, Ukrainy i Polski poinformowano, że Warszawa odda na rzecz Kijowa czołgi Leopard.

– Zostanie przekazana kompania czołgów Leopard w ramach budowania koalicji, ponieważ, jak państwo wiecie, musi zostać spełniony także cały szereg wymogów formalnych, zgód i tak dalej, które są w tym celu potrzebne, ale przede wszystkim chcemy, żeby była to koalicja międzynarodowa – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– I my w ramach tej koalicji międzynarodowej podjęliśmy decyzję o włożeniu pierwszego pakietu czołgowego, kompanii czołgów Leopard, która, mam nadzieję, w szeregu z innymi kompaniami czołgów Leopard oraz innych (czołgów), które zostaną przez inne państwa złożone, popłynie w niedługim czasie na Ukrainę i będzie mogła wzmocnić obronę Ukrainy. Taka decyzja w Polsce już jest – dodał.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński przekazał z kolei, że Kijów oczekuje „wspólnej decyzji” państw, które rozważają przekazanie czołgów. Jak podkreślił, jedno państwo nie może zapewnić odpowiedniej liczby czołgów mającej doprowadzić do zwycięstwa Kijowa.

Prezydent Duda przekonywał, że „powstrzymanie wojny na Ukrainie to jedno z największych wyzwań dla wolnego świata” na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Prezydent Polski zaapelował o pomoc dla Ukrainy do pozostałych rządów.

Podczas wspólnej konferencji obecny był także prezydent Litwy Gitanas Nauseda. Litwa zgodziła się przekazać systemy obrony powietrznej.

nczas.com / polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net