Separatyści twierdzą, że zabili dwóch polskojęzycznych sabotażystów Ukrainy. Kijów zapowiada ewakuację mieszkańców Doniecka (WIDEO)

Władze Donieckiej Republiki Ludowej twierdzą, że zlikwidowali dwóch sabotażystów chcących wysadzić butle z chlorem w Gorłówce. Mieli oni mówić po polsku, czego dowodzić ma bardzo słabej jakości materiał filmowy. Wczoraj zaś Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy generał porucznik Walery Załużny wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in. o planowanej ewakuacji mieszkańców Doniecka „z powodu możliwego zaostrzenia”.

Doniecka RL twierdzi, że jej siły zabiły dwóch sabotażystów z ukraińskiej armii. Mieli próbować wysadzić butle z chlorem w Gorłówce i do tego mówić po polsku. – Ale skoro sabotażyści nie żyją, to nie dowiemy się już czy rzeczywiście umieli mówić po polsku – zauważa nczas.com.

W sieci zamieszczono też nagranie, które jest fatalnej jakości.

Sprawę nagłośniła rosyjska agencja TASS, informując o zajściu jedynie w rosyjskojęzycznym serwisie społecznościowym VK. Ponadto informacja pojawiła się wyłącznie w rosyjskojęzycznej wersji samego serwisu TASS. O zajściu poinformowała również Ria Novosti, jednak – jak podkreśla nczas.com – „podając sprzeczne ze sobą informacje”.

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że w Donbasie „nasiliły się „ostrzały z wykorzystaniem broni zakazanej w porozumieniach mińskich” i Rosja jest tym „bardzo zaniepokojona”. Skrytykował również narrację o incydentach ze strony misji OBWE, np. że „jedynie odnotowuje dużą liczbę ostrzałów i zniszczeń, a nie wskazuje, kto dokonuje największych ostrzałów i gdzie są największe zniszczenia”.

Wczoraj z kolei Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy generał porucznik Walery Załużny wydał wieczorem oświadczenie. – Według ORDO planowana jest ewakuacja miejscowej ludności w niektórych miejscowościach na czasowo okupowanym terytorium, w szczególności w Doniecku, z powodu możliwego zaostrzenia. Oficjalnie ogłaszam: Siły Zbrojne Ukrainy ściśle przestrzegają porozumień mińskich i norm międzynarodowego prawa humanitarnego, nie planują żadnych działań ofensywnych ani ostrzałów ludności cywilnej – przekonywał ukraiński dowódca w oświadczeniu.

– Nasze działania mają charakter czysto defensywny. Za sytuację na czasowo okupowanych terytoriach odpowiada państwo okupacyjne Federacji Rosyjskiej – dodał i zaznaczył, że „wszelkie szkody, jakie mogą zostać wyrządzone ludziom lub infrastrukturze na czasowo okupowanych terytoriach, są prowokacją”, zaś Ukraina „informuje organizacje międzynarodowe o przygotowaniu takich prowokacji”.

Ukraina i separatyści oskarżają się nawzajem o naruszenie rozejmu. Kijowskie ministerstwo obrony podało, że wczoraj było więcej przypadków zawieszenia ognia, niż przez cały ubiegły miesiąc.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Separatyści twierdzą, że zabili dwóch polskojęzycznych sabotażystów Ukrainy. Kijów zapowiada ewakuację mieszkańców Doniecka (WIDEO)

 • 20 lutego 2022 o 17:45
  Permalink

  minister sienkiewicz najemnicy ukraina?

  Na pokładzie samolotu byli także ochotnicy z Prawego Sektora oraz najemnicy z prywatnej polskiej firmy wojskowej ASBS [Analizy Systemowe Bartłomiej Sienkiewicz], utworzonej kilka lat temu przez obecnego Ministra Spraw Wewnętrznych Polski B. Sienkiewicza.

  globalresearch.ca/polish-death-squads-fighting-in-ukraine-cia-covert-operation/5384210

  alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/30929-czy-polscy-najemnicy-walczą-na-ukrainie-w-ramach-tajnej-operacji-cia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net