Skandaliczny układ Londyn-Warszawa-Kijów. Szykujemy się do wojny bez pozostałych „sojuszników”? Hoga: To unik NATO przed pomocą w razie konfliktu

Ukraińska redakcja BBC podała, że „w obliczu zagrożenia płynącego ze strony Rosji może zostać ogłoszony w tym tygodniu nowy sojusz trójstronny, który połączy Wielką Brytanię, Ukrainę i Polskę”. Powołała się przy tym na liczne źródła „zaznajomione ze sprawą”, zaś strony „uzgadniają szczegóły umowy”. Jacek Hoga z Fundacji Ad Arma ostrzega, że może to być element „zabezpieczający” NATO w razie wybuchu wojny i odseparowanie się od Polski, Zjednoczonego Królestwa i Ukrainy.

Według ukraińskiej redakcji BBC, ma powstać nowy sojusz dotyczący bezpieczeństwa i polityki pomiędzy Londynem, Warszawą i Kijowem. Według stacji telewizyjnej, do Kijowa wkrótce może przybyć sam premier Zjednoczonego Królestwa Boris Johnson. Jutro zaś do Kijowa ma przyjechać premier III RP Mateusz Morawiecki.

– Poważnie pracujemy nad tą opcją, ale rozmowy trwają, uzgadniamy szczegóły – podało anonimowe źródło cytowane przez BBC Ukraina.

Sojusz miałby zostać zawiązany przeciwko Rosji i dla „wspólnej pracy na rzecz przyszłości europejskiego bezpieczeństwa”.

– Kijów otrzymuje od Londynu jedno z największych wsparć w sektorze wojskowym i bezpieczeństwa, a Polska jest zainteresowana, by Ukraina wzmacniała swój potencjał obronny – podało BBC Ukraina. – Pogłębienie współpracy tych trzech państw wydaje się naturalne. W końcu są tam dwa kraje, które poważnie traktują zagrożenie ze strony Rosji i w różnym stopniu je odczuły – dodano.

Ołeksandr Krajew, ukraiński ekspert od spraw brytyjskich powiedział, że sojusz ten może być częścią strategii przywrócenia wpływu brytyjskiego na świecie oraz w regionie po brexicie. Dodał również, że poza wspólnym działaniem rządów przeciwko Rosji, Londyn, Warszawę oraz Kijów łączą „pewne pretensje” do Unii Europejskiej.

Prezes Fundacji Ad Arma Jacek Hoga ostrzega, że sojusz taki może być też amerykańską strategią na zabezpieczenie się w razie wybuchu konfliktu zbrojnego.

– Sojusz RP-Banderowcy-GB to w praktyce unik NATO przed ewentualną pomocą NATO dla RP zaatakowanej lub zaangażowanej w konflikt. „To nie FR zaatakowała RP tylko RP zaangażowała się w konflikt na mocy jakiegoś trójstronnego sojuszu. To sprawa Polaków a nie NATO”. Tak się gra – napisał na Twitterze Hoga.

tvn24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Skandaliczny układ Londyn-Warszawa-Kijów. Szykujemy się do wojny bez pozostałych „sojuszników”? Hoga: To unik NATO przed pomocą w razie konfliktu

  • 1 lutego 2022 o 11:16
    Permalink

    PiC NA WODĘ FOTOMONTAŻ. ROSJA PSTRYKNIE PALCEM I TAK JAK ISRAELOWI WYŁĄCZY SYSTEMY ZASILANE FALMI ELEKTROMAGNETYCZNYMI. „I PO PTOKACH”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net