Słowacja nie wyśle swoich czołgów Ukrainie, dopóki nie dostaną obiecanych niemieckich Leopardów

– Słowacja wstrzymała się z dostarczeniem własnych poradzieckich czołgów Ukrainie, nie otrzymawszy dla ich zastąpienia niemieckich Leopardów – czytamy na kresy.pl.

Według wcześniejszej umowy, Słowacja ma przekazać Ukrainie 30 czołgów T-72. W zamian ma otrzymać rekompensatę od Niemiec – czołgi Leopard 2A4. Władze Słowacji rozważają wycofanie się jednak z umowy, ponieważ Niemcy nie zrealizowały swojej części układu.

– Słowacy nie chcą się pozbywać 30 swoich czołgów tak długo, aż nie otrzymają rekompensaty. Tymczasem jak na razie niemieckie Leopardy na Słowację nie trafiły – podaje portal.

Niemcy mieli zaoferować 15 czołgów swojej produkcji. Rząd Słowacji uznał, że to niewystarczająca rekompensata. W efekcie Słowacja wstrzymała procedurę przekazywania czołgów Ukrainie.

Wcześniej Słowacja przekazała Ukrainie sprzęt o łącznej wartości 150 mln euro.

– Władze Słowacji zajęły więc odmienną postawę niż władze Polski. Prezydent Andrzej Duda ujawnił, że Polska oddała Ukrainie ponad 240 czołgów i ponad 100 jednostek innego sprzętu wojskowego i uzbrojenia. Wcześniej prezydent twierdził, że przekazując Ukrainie swoje czołgi, Polska nie kierowała się obietnicą rekompensaty. Jednocześnie jednak Duda mówił o „zawodzie” spowodowanym tym, że Niemcy nie chcą przekazać naszemu krajowi swoich czołgów w ramach rekompensaty – przypomina portal kresy.pl.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net