17 maja 2024
Wojskowość

Służby bardzo specjalne. Bloger ujawnia: Dane pracowników MON widoczne z ulicy

Bloger „Służby i obywatel” opublikował tekst ze zdjęciami, z którego wynika, że dane pracowników MON zapisywane są na wielkiej tablicy widocznej od strony ruchliwej ulicy. Najprawdopodobniej w ten sposób „wystawiono” pracowników Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa, które dostarcza sprzęt i rozwiązania teleinformatyczne wykorzystywane przez wojsko w czasie wojny.

Bloger opisał sytuację, na którą natrafił przypadkiem. Wychodził z siedziby Służby Wywiadu Wojskowego, gdzie chciał zadać pytania dotyczące słabej ochrony w Chotomowie. Zaznacza, że spotkanie zostało odwołane.

Gdy wracał do samochodu, w oknie „jasno oświetlonej sutereny budynku SWW” zauważył tablicę, która była zapisana nazwiskami i numerami telefonów pracowników. Jak podkreśla autor, na ulicy przechodziło mnóstwo osób.

– Zaraz obok jest wejście do SWW, a raptem sto metrów dalej mieści się centrala SKW [Służba Kontrwywiadu Wojskowego – red. Kr] – podkreśla bloger.

CZYTAJ TEŻ: Tak wyglądają „służby specjalne” w III RP. Bloger dostał się do magazynu broni w centrali ABW, zrobił zdjęcia i wyszedł nie niepokojony przez straż

– Wyciągnąłem komórkę i przy pomocy zooma przejrzałem pokój. Na tablicy zapisano kilkadziesiąt imion i nazwisk pracowników, razem z ich telefonami komórkowymi. Trzema kolorami oznaczono działy, w których pracują. Dla ułatwienia dzieląc nazwiska na grupy według kolorów. Ktoś pracowicie wypisał, na widocznej od strony ruchliwej Niepodległości, książkę telefoniczną swojej placówki a także dane osób z innych departamentów. Pstryknąłem kilka fotek, bo pewnie znowu nikt by mi nie uwierzył. Na stołach rozłożone były spisy zamówień, faxy z zamówieniami z MON, kartki z odręcznymi notatkami – opisuje autor.

Następnie poinformował o sprawie SWW sądząc, że to ich placówka. Otrzymał później informację, że to nie oni.

– Próbowałem to sprawdzić. Miejsce nie jest w żaden sposób oznaczone a adres nigdzie się nie pojawia. Na podstawie widocznych papierów, nazw działów, adresów, doszedłem do wniosku, że w skrzydle budynku SWW prawdopodobnie mieści się jedna z komórek podległych Regionalnemu Centrum Informatyki Warszawa. RCI Warszawa zapewnia sprzęt i rozwiązania teleinformatyczne niezbędne do kierowania Siłami Zbrojnymi w czasie wojny. Komórką jest prawdopodobnie Grupa Ewidencji Usług i Obsługi Użytkowników. Z tego wynika, że przyjmuje się tu zlecenia i prowadzi ewidencję zamówień – napisał autor.

Dalej podkreśla, że ze względu na umiejscowienie w okolicy SWW oraz SKW, obszar jest najpewniej bardzo mocno obserwowany. Zapewne więc ktoś dostrzegł taką okazję i zrobił fotografie, pozyskując bardzo ważne tajne dane.

– Na stołach codziennie pojawiają się coraz to nowe zestawy zamówień. Z przynależnością, typem sprzętu, oprogramowaniem, peselami i telefonami zamawiających wojskowych. Tablica ze spisem pracowników jest aktualizowana – wylicza autor.

Podkreśla również, że „w rękach obcego wywiadu może być to punkt wyjścia do prób werbunku lub penetracji systemu teleinformatycznego Sił Zbrojnych”.

TUTAJ znajduje się pełen opis blogera na jego stronie.

sluzbyiobywatel.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Służby bardzo specjalne. Bloger ujawnia: Dane pracowników MON widoczne z ulicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net