Starcie na Morzu Azowskim. Wstęp do wojny?

Na Morzu Azowskim doszło do starcia morskich jednostek bojowych Ukrainy i Rosji. Był to wynik zbliżenia się do siebie okrętów państw na wodach, które jedno i drugie państwo uważa za swoje wody terytorialne.

YouTube

Według ukraińskich mediów, trzy jednostki ukraińskiej marynarki płynęły przez Morze Azowskie z Odessy do portu w Mariupolu. Wówczas „pograniczne okręty Federacji Rosyjskiej podjęły agresywne działania” przeciwko nim. Rosyjski okręt staranował jeden z ukraińskich statków.

Ukraińska marynarka oskarżyła Rosję – nazywając ją „okupantem” – o to, że „odmawia zabezpieczenia praw swobody żeglugi, gwarantowanych umowami międzynarodowymi”.

Rosyjskie media z kolei przekazały, że „trzy okręty wojenno-morskich sił Ukrainy weszły na terytorialne wody kraju i niebezpiecznie manewrują”. Kreml oskarża stronę ukraińską o naruszanie prawa międzynarodowego poprzez wpłynięcie na wody terytorialne Rosji, co miało miejsce około godz. 5 czasu polskiego.

Rosja uważa wody przybrzeżne anektowanego Krymu za swoje wody terytorialne.

kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net