Strzały na granicy polsko-białoruskiej

W nocy żołnierze białoruscy przy granicy z Polską oddali kilka strzałów z broni długiej. Najpewniej były to strzały w powietrze.

Rzecznik straży granicznej poinformowała o próbach nielegalnego przekroczenia granicy polskiej od strony Białorusi. Zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Doszło także do prowokacji ze strony białoruskich żołnierzy. We wtorek około godz. 17 zauważono „11 żołnierzy białoruskich, którzy cięli concertinę”.

– Skierowaliśmy w ten rejon dodatkowe patrole. Na ich widok żołnierze białoruscy zaczęli rzucać kamieniami, oślepiać laserami. Padały również wyzwiska pod adresem służb, Polaków, Polski. Trwało to wszystko godzinę, po czym służby białoruskie oddaliły się – powiedziała por. Anna Michalska.

– Około godziny 20 na tym samym odcinku ochranianym przez placówkę straży granicznej w Czeremsze zauważyliśmy białoruskich żołnierzy, którzy na widok naszych patroli oddali strzały z broni długiej. Nie widzieliśmy, żeby to było w naszą stronę, więc były to prawdopodobnie strzały w powietrze – dodała rzecznik Straży Granicznej.

Do podobnej sytuacji doszło także później. – Żołnierze białoruscy na widok polskich patroli również strzelali z długiej broni, prawdopodobnie w powietrze. I o godzinie 3 nad ranem, kiedy białoruscy żołnierze znów oddali kilka strzałów z długiej broni – wskazała por. Michalska.

– Według nas ma to związek z rozkazami przewodniczącego Państwowego Komitetu Granicznego Republiki Białorusi gen. Anatolija Lappo, który ostatnio mówił, że mogą strzelać bez ostrzeżenia – zaznaczyła.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net