Strzelanina w centrum handlowym w Indianie. Gdyby nie uzbrojony legalnie obywatel, doszłoby do rzezi. Policja: Jest bohaterem

W centrum handlowym w miejscowości Greenwood w stanie Indiana mężczyzna uzbrojony w karabin i kilka magazynków z amunicją zaczął strzelać do tłumu. Został szybko zlikwidowany przez mężczyznę, który na szczęście mógł legalnie posiadać broń, dzięki czemu zapobiegł większej masakrze.

W niedzielę około godz. 18 czasu lokalnego uzbrojony w karabin i kilka magazynków mężczyzna wszedł do centrum handlowego Greenwood Park Mall. Zaczął strzelać do ludzi w strefie gastronomicznej.

W wyniku jego działań zginęły trzy osoby, a dwie zostały ranne. Wśród rannych znalazła się m.in. 12-letnia dziewczynka.

Ofiar byłoby znacznie więcej, gdyby w pobliżu nie było uzbrojonego obywatela. Gdy zobaczył, co się dzieje, wyciągnął broń i zlikwidował napastnika.

Jim Ison, szef departamentu policji Greenwood powiedział, że człowiek ten jest „prawdziwym bohaterem dnia”, który „zgodnie z prawem nosił broń palną i był w stanie powstrzymać zamachowca niemal natychmiast, gdy ten zaczął strzelać”.

– Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że gdyby nie dobry człowiek z bronią, który zlikwidował napastnika, to doszłoby do masakry znacznie większych rozmiarów. Jak na ironię, strefa, której szaleniec otworzył ogień, to tzw. strefa wolna od broni (no weapons). Oczywiście przestępca nic sobie z tych zakazów nie robił. Szczęśliwie znalazł się w okolicy dobry samarytanin, który powstrzymał zamachowca – podaje nczas.com.

Przypominamy, że kilka miesięcy temu w Polsce mówiło się o jednym, a potem o jeszcze kolejnym projekcie, który miał poszerzyć prawo do posiadania broni w Polsce. Jeden okazał się bublem, który w praktyce jeszcze bardziej ograniczał i tak restrykcyjne prawo w tym zakresie, drugi zaś nieznacznie je liberalizował.

Ostatecznie oba projekty i tak przepadły i nic się z nimi nie dzieje. Niemalże monopol na broń więc posiadają w Polsce jedynie funkcjonariusze w trakcie służby, przestępcy oraz osoby płacące składki, aby udawać sportowców.

nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net