Symulacja wojny NATO-Rosja. „Plan A” to prawie 1,5 tys. eksplozji jądrowych i 90 mln ofiar (WIDEO)

W serwisie YouTube znajduje się symulacja III wojny światowej pomiędzy NATO i Rosją z użyciem broni jądrowej. Według przedstawionego scenariusza, od momentu pierwszego użycia bomby atomowej w ciągu kilku godzin użytych zostaje łącznie około 1,5 tys. głowic jądrowych. W wyniku bezpośrednich uderzeń liczba ofiar wynosi ponad 90 milionów i rośnie z każdą kolejną godziną.

Pojawiają się różne opinie dotyczące tego, czy wojna rosyjsko-ukraińska przekształci się w konflikt światowy i czy użyta zostanie broń masowego zniszczenia. Tymczasem symulacja wojny opracowana przez naukowców z Princeton University odpowiada na ważniejsze pytanie: Jak przebiegłaby wojna między NATO a Rosją?

Właśnie taki scenariusz przedstawiono w dostępnej na YouTube symulacji. „Plan A” to symulacja wojny światowej przy użyciu broni jądrowej w przypadku konfliktu NATO-Rosja bez udziału Chin. Została ona opublikowana we wrześniu 2019 roku. Co ciekawe, zakłada ona neutralność m.in. Ukrainy i Białorusi, które nie unikają jednak uderzeń bombami nuklearnymi.

Od momentu pierwszej nuklearnej eksplozji, sytuacja eskaluje bardzo szybko. Wojna w praktyce kończy się po kilku godzinach. Przez ten czas łącznie zdetonowanych zostaje 1,5 tys. ładunków jądrowych. W efekcie wybuchów, liczba zabitych i rannych wynosi ponad 91 mln ludzi. Z każdą godziną i dniem liczby te rosłyby znacząco z powodu radiacji i choroby popromiennej.

Symulacja zakłada rozpoczęcie wymiany atomowej przez Rosję. Pierwsza bomba spada w Polsce na Dolny Śląsk, gdzie znajduje się baza USA. W odpowiedzi Amerykanie zrzucają ładunek jądrowy na Królewiec (Kaliningrad).

Następnie Rosja wystrzeliwuje w obiekty wojskowe w Europie 300 głowic. NATO w tym czasie uderza 180 głowicami w obiekty wojskowe. Według symulacji „Plan A”, Polska i Ukraina są bombardowane właśnie przez USA. Przez 3 godziny liczba ofiar wyniosłaby 2,6 mln.

Kolejny etap to ostrzał pociskami jądrowymi dalekiego zasięgu. Również skierowane są one w obiekty wojskowe. Spowodowałyby one zwiększenie liczby ofiar o 3,4 mln w 45 minut.

Ostatni etap to ostrzelanie najbardziej zaludnionych miast i centrów ekonomicznych, w celu zapobieżenia szybkiej reorganizacji wroga. W 30 miast uderzyłoby od pięciu do 10 głowic. W 45 minut liczba ofiar powiększyłaby się o ponad 85 mln.

Autorzy symulacji podają, że w efekcie uderzeń nuklearnych ostateczny bilans ofiar sięgnąłby 91,5 miliona osób. 34,1 mln to ofiary śmiertelne, zaś 57,4 mln to ranni. – Liczba zgonów byłaby większa wraz z czasem z powodu opadu jądrowego i innymi długofalowymi skutkami – podkreślają autorzy symulacji wojny.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Symulacja wojny NATO-Rosja. „Plan A” to prawie 1,5 tys. eksplozji jądrowych i 90 mln ofiar (WIDEO)

  • 20 marca 2022 o 19:05
    Bezpośredni odnośnik

    Nie ma zasadniczo powodu, żeby NATO atakowało nuklearnie Polskę w takim konflikcie, być może Białoruś gdyż Białoruś stała się bazą dla rosyjskich wojsk.
    Jednak ogólnie ta symulacja ma ogromną ilość niedociągnięć. Jeśli już ktoś miałby bombardować nuklearnie Polskę, to byłaby to Rosja, bo teraz wychodzi na to że miała by dość spory problem zrobić coś Polsce siłami konwencjonalnymi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net