„Syndrom hawański”. Wywiad odtajnił raport. Dyplomaci zostali potraktowani tajną bronią nowej technologii?

Z częściowo odtajnionego raportu ogłoszonego przez służby wywiadowcze USA wynika, że niektórzy z tysiąca amerykańskich dyplomatów oraz agentów wywiadu, których dotknął tzw. syndrom hawański, mogli być poddani działaniom impulsów elektromagnetycznych.

„Zespół hawański” to zespół dolegliwości obejmujący m.in. zawroty i bóle głowy, karku, nudności, uczucie przemęczenia, problemy ze słuchem, ciśnieniem tętniczym krwi, pamięcią oraz poważniejsze zaburzenia pracy mózgu.

– Impulsowe pola elektromagnetyczne (…) wyjaśniają powstawanie zawrotów głowy, bólu ucha i innych objawów u niektórych dyplomatów amerykańskich cierpiących na dolegliwości po raz pierwszy zgłoszone w stolicy Kuby w 2016 roku – podaje Reuters, powołujący się na opinię panelu ekspertów rządu USA oraz spoza administracji.

Podobne przypadki odpowiadające „zespołowi hawańskiemu” zgłaszano także w Rosji, Chinach, Tadźykistanie oraz kilku krajach afrykańskich. Odnosiły się do nich wcześniejsze badania amerykańskiej Krajowej Akademii Nauk (NAS) oraz CIA.

Według wcześniejszych ustaleń CIA, uznano za mało prawdopodobne, aby Rosja lub inne państwa były sprawcami „anomalnych incydentów zdrowotnych”. Dodano, że uznano za niewyjaśnione jedynie 25 przypadków.

Najnowszy raport nie skupia się na tym, kto stałby za wywoływaniem dolegliwości, lecz na samych przyczynach. Na podstawie raportów medycznych oraz wywiady z lekarzami oraz ofiarami panel uznał objawy za „prawdziwe i przekonujące”.

– Jego wnioski będą jednak prawdopodobnie podsycać frustrację w gronie obecnych i byłych urzędników amerykańskich, którzy nie otrzymali jasnego wyjaśnienia dotyczącego chronicznych dolegliwości. (…) Osoby przypadkowo narażone na działanie impulsów energii elektromagnetycznej – obejmujące fale radiowe, mikrofale i promieniowanie rentgenowskie – powiadomiły o objawach podobnych do zgłaszanych przez ofiary „syndromu hawańskiego” – napisano w raporcie.

Dodano również, że ultradźwięki mogą stanowić przyczynę wspomnianych objawów, ale tylko w sytuacji, gdy ofiara przebywa w bliskiej odległości od wiązki. – Słabo przenoszą się bowiem przez powietrze i materiały budowlane – podkreślono.

Oceniono również, że czynniki psychospołeczne – wymogi zawodowe, stres i depresja – nie mogą same w sobie powodować podstawowych objawów tzw. syndromu hawańskiego.

forsal.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “„Syndrom hawański”. Wywiad odtajnił raport. Dyplomaci zostali potraktowani tajną bronią nowej technologii?

 • 4 lutego 2022 o 10:57
  Permalink

  SYNDROM CHIŃSKI: GLOBALNE SZPRYCOWANIE PODEJRZNĄ CIECZĄ PO KTÓREJ WYSZCZEPIENI MAJĄ
  PODOBNE OBJAWY.
  DO REFLEKSJI!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net