24 maja 2024
Wojskowość

Syryjczycy przez pomyłkę strącili rosyjski samolot, załoga nie żyje. Rosja: To wina Izraela

YouTube

Wczoraj wieczorem Izrael rozpoczął serię uderzeń rakietowych na cele w Syrii. Damaszek próbował kontrować pociski. Syryjczycy strącili rosyjski samolot Ił-20. 15 żołnierzy znajdujących się w maszynie nie żyje.

Dziś rano poinformowano o zniknięciu z radarów rosyjskiego samolotu zwiadowczego Ił-20. Jak później się okazało, został on strącony przez pomyłkę przez syryjską armię w odległości około 35 km od wybrzeża syryjskiego.

Izraelskie myśliwce F-16 przeprowadzały ataki na obiekty syryjskie w prowincji Latakia. Rosja oskarża Izrael o to, że celowo 4 izraelskie samoloty znajdowały się w pobliżu rosyjskiego samolotu, by Ił-20 znajdował się na trasie przelotu syryjskich pocisków. Dlatego Rosja uznaje, że to Izrael ponosi odpowiedzialność za śmierć żołnierzy Kremla.

– Oceniamy prowokacyjne działania Izraela jako wrogie. W wyniku nieodpowiedzialnych działań wojskowych izraelskich zginęło 15 rosyjskich wojskowych – powiedział Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego MON.

Izrael regularnie przeprowadza ataki na cele w Syrii związane z aktywnością Iranu. Ze względu na porozumienie z Rosjanami, Izrael dokonywał ataków bez obaw o reakcję ze strony rosyjskiej. Każdorazowo jednak informował o mającym nastąpić ataku z odpowiednim wyprzedzeniem.

Do tej pory, na mocy porozumienia między rosyjskimi i izraelskimi wojskowymi, Tel Awiw mógł to robić bez obawy o reakcję rosyjskiej obrony przeciwlotniczej i informował z wyprzedzeniem o mającym nastąpić ataku.

Konaszenko powiedział, że „Rosja pozostawia sobie prawo do adekwatnych działań w odpowiedzi”.

interia.pl, rt.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net