Szok. Rząd w końcu zrobi coś dobrze? Projekt znacznego ułatwienia prawa do posiadania broni

„Rzeczpospolita” poinformowała, że Kukiz’15 złoży projekt ustawy znacznie ułatwiającej legalne posiadanie broni palnej i uprości obecne przepisy, m.in. zlikwiduje kwestię posiadania broni do z góry ustalonego celu. Projekt ma mieć poparcie rządzącej oligarchii.

– Sytuacja na Ukrainie może spowodować łatwiejszy dostęp do broni palnej w Polsce. Projekt Kukiz’15 z poparciem PiS ma w tym tygodniu trafić do Sejmu – podała „Rzeczpospolita”. Projekt w Sejmie ma złożyć Jeszcze w tym tygodniu poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

– To realizacja apelu Pawła Kukiza, którego formacja ma porozumienie programowe z PiS. W ubiegłym tygodniu zaapelował on z mównicy o ułatwienie dostępu do broni. Powodem jest sytuacja w Ukrainie – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Dziennik przypomniał, że chwilę przed inwazją Rosji na Ukrainę parlament w Kijowie wyraził poparcie dla zmiany przepisów, w ramach której Ukraińcy mogliby posiadać i nosić broń do samoobrony. Po inwazji rozdawano także broń cywilom.

– Tymczasem w posiadającej podobny potencjał ludnościowy Polsce broni jest dwukrotnie mniej, bo 658,4 tys. Liczba pozwoleń wynosi 252,3 tys., a ponieważ niektórzy mają ich kilka, realnie posiadaczy broni jest około 170 tys. Więcej broni jest nie tylko w Ukrainie, ale też np. w Czechach czy w Niemczech, gdzie przypada statystycznie dziesięciokrotnie więcej jednostek strzeleckich niż w Polsce. Jeszcze więcej broni jest w krajach będących liderami w Europie, czyli w Szwajcarii i Finlandii – podaje Rz.

Dziennik wskazuje też, że Polska jest na szarym końcu Europy pod względem ilości uzbrojonych osób. Obecny projekt bazuje na propozycji Jarosława Lewandowskiego z miesięcznika „Strzał”. Według „Rzeczpospolitej”, projekt ustawy zlikwiduje kwestię „celowości” broni, np. pozwolenia kolekcjonerskiego, do obrony osobistej, do ochrony osób i mienia, do celów sportowych, etc.. Wydawana ma być obywatelska karta broni na „odpowiednio umotywowany wniosek” osoby zainteresowanej. Otrzymać ją można będzie bez egzaminu.

Posiadacz karty miałby mieć prawo do posiadania mniej zaawansowanej broni, np. bocznego zapłonu. Są to tzw. karabiny sportowe, jednak śmiercionośne. Odstraszałyby więc potencjalnych przestępców oraz pozwalały w krytycznej sytuacji na skuteczną obronę siebie, swoich bliskich oraz swojej własności przed napadem.

Poziom wyżej ma być „pozwolenie podstawowe”, które wymagane byłoby do zakupu broni centralnego zapłonu. Niestety, wymagany byłby egzamin lub „kilkuletni staż” w posiadaniu karty obywatelskiej.

Ponadto w projekcie przewidziane jest pozwolenie rozszerzone do noszenia broni ze sobą.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net