Szokująca relacja ukraińskiego żołnierza! „Prosisz Polaków, daj to i to. A później nic nie dochodzi, bo dowódcy kradną” (WIDEO)

W sieci pojawiło się nagranie mówiącego w stopniu zrozumiałym po polsku ukraińskiego żołnierza. Jak twierdzi, zgłosił się do ukraińskiej armii po wybuchu wojny i wyjechał z Polski, gdzie przedtem mieszkał. Według jego relacji, dowódcy z oddziału, w którym służy rozkradają sprzęt przekazywany przez Zachód dla wojska.

Nagranie pojawiło się w serwisie streamable.com. Nie znamy tożsamości tego człowieka i nie możemy stwierdzić, że to na pewno żołnierz. Jednak sądząc po komentarzach użytkowników, jest on znany w serwisie wykop.pl.

Ukraiński wojskowy w nagraniu przypomina, że wcześniej mieszkał w Polsce, ale zgłosił się do ukraińskiego wojska po inwazji Rosji. Jak wyznaje, wywołuje w nim złość to, że część sprzętu przeznaczonego dla wojska jest rozkradana przez dowódców jego brygady.

– Mam nadzieję, że to dojdzie [nagranie – red. Kr] do prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Drodzy kochani. Ja poszedłem na wojnę, gdy się ta wojna zaczęła. Pojechałem dobrowolnie z Polski na Ukrainę, chociaż mógłbym siedzieć sobie w Polsce na d*pie. Kiedy zabieram z Dniepra człowieka rannego na wylot, ma sześć operacji i matka płaci za to pieniądze, to jest coś nie tak – mówi Ukrainiec.

– Coś 53. Brygada źle to robi – podkreśla.

Dalej podaje inny przykład przy wykorzystaniu sprzętu wojskowego – który ma, co wyraźnie zaznacza, dzięki Polakom. Jak twierdzi, 80 proc. tego sprzętu nie doszło do żołnierzy.

– Kradną. Jeżdżą na dżipach – dowódcy 53. Brygady – i nigdy nie byli na linii frontu. Nigdy na jedynce ani zerówce. Nigdy nie walczyli i nie strzelali. Kradną, kradną, kradną. Chcą zarobić – kontynuuje ukraiński żołnierz.

Następnie – w języku polskim – zwraca się do prezydenta Ukrainy i prosi o „osobiste spotkanie” w tej sprawie. – Chcę pokazać, jak ludzie śpią. […] Pod gołym niebem. Jak tu nic nie ma, chociaż to wszystko jest. Tylko tam nie dochodzi, bo 80 proc. ku**a po prostu kradną. Kradną dowódcy – podkreśla.

W dalszej części prosi prezydenta Ukrainy o „zrobienie porządku z 53. Brygadą”.

streamable.com / wykop.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net