Szwecja i Finlandia poważnie rozważają wstąpienie do NATO. „Kwestia tygodni”

W środę w Sztokholmie spotkały się szefowe rządów Szwecji i Finlandii. Obie strony wyraziły duże zainteresowanie wstąpieniem do NATO.

Szwecja i Finlandia współpracują ze sobą ściśle w kwestii obronności. Żadne z państw nie jest też obecnie członkiem NATO. Premier Finlandii Marin zapowiedziała, że jej kraj „musi bardzo poważnie przeanalizować” wszelkie opcje w sprawie ewentualnego przystąpienia do NATO.

W środę w Sztokholmie spotkały się premier Szwecji Magdalena Andersson i premier Finlandii Sanna Marin. Głównym tematem spotkania była sytuacja bezpieczeństwa w regionie po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej.

– Ale myślę, że cały proces będzie bardzo szybki, to kwestia tygodni – podkreśliła Marin. Podobnie mówiła premier Andersson. Oceniła, że decyzja w tej kwestii musi być „dokładna, ale szybka”.

– Musimy zobaczyć, co jest najlepsze dla bezpieczeństwa Szwecji, nie możemy podejmować pochopnych decyzji – podkreśliła.

W przypadku Finlandii, jeszcze kilka tygodni temu mieszkańcy tego kraju byli nastawieni negatywnie do NATO. Po inwazji Rosji na Ukrainę nastroje jednak zmieniły się o 180 stopni. Według aktualnych sondaży, poparcie dla wstąpienia Finlandii do NATO znacząco wzrosło.

tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net