Tajna broń Rosji rozbraja obronę przeciwlotniczą (FOTO)

Tajna broń Rosji zmyla ukraińskie systemy obrony przeciwlotnicze. Czy to przez „wabiki” rakiety Iskander są obecnie niepowstrzymywane przez Ukraińców?

„New York Times” powołujący się na źródła w amerykańskim wywiadzie pisze o „wabikach”. Wygląda na to, że to tajna broń Rosji zmylająca obronę przeciwlotniczą Ukrainy.

„Wabiki” mają około 30 cm długości. Mają kształt rzutki. Jak podał przedstawiciel amerykańskiego wywiadu, Iskander-M wyrzuca je, gdy system rakiety odkryje, że jest namierzony przez obronę przeciwlotniczą.

Wabiki naszpikowane są elektroniką. Emitują sygnał radiowy, który zakłóca prace radarów próbujących namierzyć rakietę balistyczną. Posiada również własne źródło ciepła przyciągające ewentualne nadlatujące pociski.

– Urzędnik, który nie był upoważniony do publicznego wypowiadania się na temat spraw wywiadowczych, opisał te urządzenia pod warunkiem zachowania anonimowości – podkreśla „New York Times”.

Wabiki mogą być powodem, dla którego ukraińska obrona przeciwlotnicza nie radzi sobie z przechwytywaniem Iskanderów. Wcześniej sprzęt wielu analityków błędnie brało za bomby z broni kasetowej.

Richard Stevens przez 22 lata służył w brytyjskiej armii. Zajmował się usuwaniem ładunków wybuchowych, przez kolejnych 10 lat pracował jako cywilny technik bombowy w południowym Iraku, Afryce i innych regionach. W rozmowie z „New York Times” powiedział, że pracował z „wieloma rodzajami chińskiej i rosyjskiej amunicji, ale nigdy nie widział czegoś takiego”. Stevens zamieścił zdjęcia na stronie dla wojskowych i cywilnych ekspertów. Jednak tam również nikt nie rozpoznał wabików.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net