3 kwietnia 2024
Gospodarka i prawoWojskowość

Tak wygląda „sojusz” III RP. Amerykański żołnierz zwyzywał kobietę i pobił jej męża. Sprawa umorzona z powodu umów międzynarodowych

20 maja w Łodzi dwóch amerykańskich żołnierzy dosiadło się do małżeństwa w jednym z lokali gastronomicznych. Jeden z nich zaczął wyzywać kobietę i grozić mężczyźnie w wulgarny sposób, że ją zgwałci. Doszło do bójki, w efekcie czego mężczyzna trafił do szpitala. Sprawa została umorzona przez prokuraturę z powodu umowy między Warszawą a Waszyngtonem, która sprawia, że amerykańscy żołnierze wobec ludności tubylczej stoją ponad prawem, o czym eksperci ostrzegali już lata temu.

W nocy z czwartku na piątek 20 maja przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi małżeństwo spędzało czas w jednym z ogródków przy lokalu gastronomicznym. W trakcie poznali parę Amerykanów, którzy przedstawili się jako żołnierze amerykańskiej armii. Mieli wspierać misję pilotów myśliwców stacjonujących w Polsce.

Jeden z nich zaczął wyzywać kobietę. Powiedział m.in., „wyr***am ci żonę, k**wo” („I will f*ck your wife, b*tch”). Mężczyzna stanął w obronie żony, w efekcie czego został poważnie pobity.

– Przeszedłem dwie operacje żuchwy, jestem w trakcie rehabilitacji. Czeka mnie jeszcze operacja plastyczna – powiedział portalowi gazeta.pl. Od maja do przełomu lipca i sierpnia przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Sprawę pobicia prowadził wydział Żandarmerii Wojskowej w Łasku pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 28 czerwca postępowanie umorzono.

– Decyzja ta wynika z postanowień umów międzynarodowych, której Polska jest stroną, m.in. umowy NATO SOFA oraz umowy z dnia 15 sierpnia 2020 r. zawartej między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej – oświadczyła prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Wspomniane akty prawne przewidują pierwszeństwo jurysdykcji władz USA wobec żołnierzy Sił Zbrojnych tego państwa, w przypadku jurysdykcji zbieżnej – dodała Skrzyniarz i zaznaczyła, że „jednocześnie zadecydowano o przekazaniu sprawy władzom USA”.

Innymi słowy, za pobicie Polaka przez amerykańskiego żołnierza kar się nie przewiduje, chyba, że Waszyngton może kiedyś zadecyduje inaczej.

gazeta.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Tak wygląda „sojusz” III RP. Amerykański żołnierz zwyzywał kobietę i pobił jej męża. Sprawa umorzona z powodu umów międzynarodowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net