10 kwietnia 2024
Wojskowość

To nie żart. Członkiem załogi policyjnego śmigłowca, który zerwał linie wysokiego napięcia był pilot, który 14 lat temu spowodował śmiertelny wypadek wojskowego śmigłowca koło Bydgoszczy

– Członkiem trzyosobowej załogi policyjnego śmigłowca Black Hawk podczas wczorajszego incydentu lotniczego na pikniku w Sarnowej Górze był pilot, który 14 lat temu spowodował śmiertelny wypadek wojskowego śmigłowca koło Bydgoszczy – ustalili dziennikarze RMF FM.

Chodzi o wypadek, który miał miejsce wczoraj podczas pikniku wojskowego z okazji 103 rocznicy bitwy pod Sarnową Górą. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Na imprezie obecny był m.in. wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Śmigłowiec latał bardzo nisko nad ludźmi, następnie zahaczył o linie wysokiego napięcia, zrywając je. Na szczęście nie były one podłączone do prądu.

RMF FM ustaliło, że jednym z członków 3-osobowej załogi śmigłowca był pilot, który 14 lat temu spowodował śmiertelny wypadek wojskowego śmigłowca koło Bydgoszczy. Wydarzenie miało miejsce w 2009 roku w trakcie przygotowań do misji w Afganistanie.

Wówczas pilot, wbrew procedurom bezpieczeństwa, obniżył mocno poziom lotu. W efekcie maszyna zahaczyła o wierzchołki drzew na poligonie, po czym uderzyła w ziemię.

W katastrofie zginął drugi pilot. Technik pokładowy został ranny. Dowódca zaś usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu.

Dziennikarze RMF FM ustalili ponadto, że przełożeni w policji „bardzo cenią sobie jego służbę w policji”. Trafił do niej w 2016 roku z wojska. Dowodził m.in. szkoleniem lotniczym policji. Brał udział w wielu misjach, m.in. w akcji gaśniczej Parku Narodowego Czeska Szwajcaria w ubiegłym roku w północno-zachodnich Czechach.

Śledczy ustalają obecnie, kto pilotował Black Hawka wczoraj. Sprawcy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Uszkodzony został co najmniej jeden płat wirnika śmigłowca. Ponadto konieczna będzie naprawa części poszycia. Według ekspertów, tylko pierwsza wymieniona usterka to koszt kilkuset tysięcy dolarów.

rfm24.pl / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Andreas Papadopulos

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net