2 kwietnia 2024
Wojskowość

UE chce stworzyć „ekologiczne” wojsko

Choć nieraz mówiono o stworzeniu armii Unii Europejskiej, to nie postulowano jeszcze na naszym kontynencie, by armia ta była „ekologiczna” i by emitowała mało albo najlepiej zero CO2 do atmosfery. Nadszedł czas, że taki pomysł się pojawił.

KE wydała niedawno wytyczne w kwestii ograniczenia wydzielania CO2 przez rządy państw członkowskich UE. Do 2040 roku emisja CO2 ma zostać zredukowana o 90 proc. mniej, niż w 1990 roku, co samo w sobie jest już szaleństwem, gdyż w efekcie doprowadziłoby cały kontynent do nędzy.

To oczywiście nie koniec. Do 2050 roku ma nastąpić „neutralność klimatyczna” w UE.

Aby to zrobić, konieczna będzie także redukcja CO2 przez armie. Tym zajęła się Rada Unii Europejskiej, która rozważała „za” i „przeciw” restrykcjom klimatycznym dla wojska.

Autorzy dokumentu oceniają, że najważniejsza w tej kwestii jest skuteczność działań wojska. Technologie oparte na innych źródłach energii nie mogą równać się z paliwami kopalnymi.

W raporcie podkreślono, że kupowany obecnie sprzęt będzie wykorzystywany przez dekady. Dopiero potem można będzie go zastąpić „ekologicznym” zamiennikiem.

Dokument wskazuje, że wojsko może jednak zostać zmuszone do przejścia na inne technologie. Spowodowane byłoby to podporządkowaniu klimatycznym restrykcjom pozostałych gałęzi przemysłu. W efekcie paliw kopalnych mogłoby po prostu zabraknąć także dla wojska.

To z kolei doprowadzi do wymuszenia na wojsku zmian. Nikt natomiast na razie nie potrafi powiedzieć, jakiego sprzętu miałyby używać armie, jeśli miałyby dostępne tylko biopaliwa czy np. czołgi elektryczne.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. pixabay (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net