19 czerwca 2024
Wojskowość

UFO nad USA i Kanadą. Zestrzelono kilka obiektów. Amerykański generał NIE WYKLUCZA ich pozaziemskiego pochodzenia

W ostatnich dniach nad Kanadą i USA pojawiły się UFO. Nad Stanami zidentyfikowano jedno z nich jako balon szpiegowski. Kolejne obiekty wciąż jednak pozostają niezidentyfikowane. Jeden z generałów wprost przyznał, że nie wyklucza, iż mogą one mieć pozaziemskie pochodzenie.

Nad ranem czasu polskiego poinformowano, że amerykańskie siły powietrzne zestrzeliły UFO nad jeziorem Huron. „Reuters” podkreśla, że to już trzecia podobna akcja w ciągu kilku dni.

Urzędnicy odmówili przekazania szczegółów na temat najnowszego obiektu. Nie wskazano, czy był on sterowany czy unosił się z prądami powietrznymi.

W oświadczeniu Pentagon przekazał, że zestrzelenie odbyło się na rozkaz prezydenta USA Josepha Bidena. F-16 zestrzeliło obiekt na wysokości ok. 6 tys. metrów w amerykańskiej strefie powietrznej w stanie Michigan.

– Jego trasa i wysokość lotu wzbudziły obawy, że może on stanowić zagrożenie dla lotnictwa cywilnego. Miejsce do zestrzelenia wybrano tak, aby uniknąć uderzenia w zamieszkane tereny na ziemi – podkreślono.

Lider senackiej większości Chuck Schumer powiedział w rozmowie z ABC, że „urzędnicy bezpieczeństwa narodowego USA uważają, że obiekty latające zestrzelone nad Alaską i Kanadą były balonami”. Wcześniej strącono balon szpiegowski nad Atlantykiem i nad Alaską.

Jednak w sprawie jest wiele niejasności a także podejrzeń o aktywność pozaziemskich sił. Pisze o tym m.in. „New York Times”.

– Najnowszy zwrot w pokazie lotniczym odbywającym się na niebie nad Ameryką Północną następuje po szalonym weekendzie z czymś, co czasami wydawało się inwazją niezidentyfikowanych obiektów latających. Najnowszy obiekt został po raz pierwszy zauważony w sobotę nad Montaną, początkowo wywołując dyskusję na temat tego, czy w ogóle istnieje. W sobotę wojskowi wykryli błysk radaru nad Montaną, który następnie zniknął, co doprowadziło ich do wniosku, że była to anomalia. Następnie punkt pojawił się w niedzielę nad Montaną, następnie Wisconsin i Michigan. Gdy wojskowi uzyskali wizualne potwierdzenie, rozkazali F-16 zestrzelić go nad jeziorem Huron – czytamy na portalu NYT.

Wprost stwierdzono również, że „nie wiadomo” tak naprawdę, czym były te obiekty. Nie wiadomo również, kto je wysłał ani jakie miały przeznaczenie.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Amerykańscy urzędnicy nie odrzucili całkowicie teorii, że obiektów może być więcej. Niektórzy urzędnicy teoretyzują, że obiekty mogą pochodzić z Chin lub innego obcego mocarstwa i mogą mieć na celu przetestowanie zdolności wykrywania po balonie szpiegowskim – napisano.

NYT podaje, powołując się na urzędników, że obiekt miał kształt ośmiokąta ze zwisającymi sznurkami. Nie miał jednak widocznego ładunku.

– Przez cały weekend urzędnicy twierdzili, że wciąż próbują ustalić, czym były te trzy obiekty. Pierwszy, jak powiedział urzędnik Departamentu Obrony, najprawdopodobniej nie jest balonem i rozpadł się na kawałki po zestrzeleniu w piątek. Obiekt z soboty został opisany przez kanadyjskie władze jako cylindryczny, a amerykańscy urzędnicy twierdzą, że bardziej prawdopodobne jest, że był to jakiś balon. Niedzielny obiekt raczej nie był balonem – podaje portal nytimes.com.

Ponadto, powołując się na wypowiedź jednego z urzędników, portal NYT podkreśla, że nie wiadomo na chwilę obecną „nie jest jasne, co utrzymuje obiekty w powietrzu”. Z kolei dowódca Północnego Dowództwa Sił Powietrznych gen. Glen D. VanHerck na pytanie, czy wyklucza pozaziemskie pochodzenie zestrzelonych obiektów, odpowiedział, że „w tej chwili niczego nie wyklucza”.

polsatnews.pl / nytimes.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Patrick Fischer/Pixabay/Janwillemvanaalst/CC BY 4.0/Wiki (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “UFO nad USA i Kanadą. Zestrzelono kilka obiektów. Amerykański generał NIE WYKLUCZA ich pozaziemskiego pochodzenia

  • Reptylia…eee… Lucyfera ciągnie do SZAtanów Złajdaczonych Ameryki okupujących Państwo Indiańskie Ameryki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net