Ukraina kłamie. Stoltenberg wprost: Polska nie dostarczy samolotów i nie udostępni lotnisk

– Polska nie dostarczyła, nie dostarcza i nie dostarczy samolotów wojskowych Ukrainie ani nie udostępni lotnisk – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jeszcze wczoraj były ukraiński prezydent Petro Poroszenko przekonywał, że jest inaczej.

Od kilku dni w sieci – włącznie z rządową telewizją – pojawiają się informacje o zamiarze udostępnienia ukraińskiemu lotnictwu polskich lotnisk, m.in. do zadań bojowych. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Wczoraj jeszcze w TVN24 podano wypowiedź byłego prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki – znanego z probanderowskich poglądów, pod rządami którego antypolski ruch na Ukrainie kwitnął – w której przekonywał o rzekomych decyzjach.

– Widząc to, zdajemy sobie sprawę z tego, że informacje dotyczące decyzji UE o przekazaniu nam 70 samolotów wojskowych jest czymś wspaniałym. Specjalnie dziękuję rządowi polskiemu za to, że samoloty te mogą bazować na terenie Polski i mogą startować z polskiego terytorium – przekonywał Poroszenko.

– Ukraińscy piloci mogą startować z polskiego terytorium, mogą chronić przestrzeń powietrzną Ukrainy. Dzięki temu sytuacja u nas będzie trochę bezpieczniejsza. Dzięki temu mamy szansę jako żołnierze, by walczyć skuteczniej – twierdził.

– Szanowny Panie @PiotrMuller. Czy pan @poroshenko także jest antyszczepionkowcem sprzyjającym Rosji? Czy też jest nim @tvn24? Nie oczekuję odpowiedzi. To pytania retoryczne – zapytał na Twitterze Rafał Otoka-Frąckiewicz.

Polska strona zaczęła – choć z opóźnieniem – dementować taki przekaz. Nie stwierdzono jednak jasno – zapewne z powodu typowego dla warszawskiego rządu wasalnego podejścia do sojusznika – że ukraińska strona po prostu kłamie, przez co może próbować wciągnąć nas w swoją wojnę z Rosją. Szczególnie, że kłamliwy komunikat na ten temat wciąż wisi na oficjalnym facebookowym profilu ukraińskiego dowództwa powietrznego.

Dziś jednak sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jasno wyraził się o tych doniesieniach.

– Tak jak prezydent Andrzej Duda powiedział, Polska nie dostarczyła, nie dostarcza i nie dostarczy samolotów wojskowych Ukrainie ani nie udostępni lotnisk. Nie możemy ryzykować wciągnięcia w wojnę prawie miliarda obywateli państw członkowskich NATO – powiedział Stoltenberg zapytany przez Dominikę Cosic o doniesienia na temat rzekomego udostępnienia lotnisk Ukrainie przez Polskę.

Najprościej więc mówiąc, Kijów kłamał.

twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net