22 czerwca 2024
Wojskowość

Ukraina nie współpracuje z Polską w śledztwie ws. zabicia dwóch Polaków ukraińską rakietą

Ukraińska strona od wielu miesięcy nie współpracuje z Polską w sprawie eksplozji ukraińskiej rakiety, która w Przewodowie na terytorium III RP zabiła dwóch Polaków. Komunikat przekazał minister Zbigniew Ziobro.

Informację przekazano wczoraj w Lublinie podczas konferencji prasowej. Informowano o ukraińskiej rakiecie, która w listopadzie zabiła dwóch Polaków.

– Śledztwo prowadzone przez polskich prokuratorów doprowadziło do wydania opinii, która w sposób kategoryczny wskazuje, iż ta rakieta była rakietą ukraińską – produkcji jeszcze sowieckiej, rosyjskiej. Jeżeli chodzi o miejsce wystrzelenia i przynależność do konkretnego zgrupowania wojskowego, była to rakieta ukraińska – powiedział Ziobro.

Ministra zapytano o postawę strony ukraińskiej. Wówczas przyznał, że współpraca już od dłuższego czasu nie istnieje w tej kwestii.

– Bardzo ubolewam nad tym, ale od wielu miesięcy nie ma takiej współpracy w tej sprawie – powiedział minister.

Przyznał przy tym, jak wielką naiwnością wykazuje się strona rządu warszawskiego. Powiedział bowiem, że polscy prokuratorzy wyruszają na Ukrainę, by dokonywać dokumentacji rosyjskich zbrodni w tamtym kraju. Mają przy tym narażać swoje życie.

– To już trwa miesiące. Nie sądzę, żeby to były decyzje na szczeblu prokuratorskim. Sądzę, że są to decyzje raczej na wysokim szczeblu politycznym państwa ukraińskiego – przyznał Ziobro.

Dziś z kolei człowiek Ziobry, Sebastian Kaleta w Studiu PAP stwierdził, że „Polska ustaliła skąd ta rakieta przyleciała, która armia ją wystrzeliła, ale do dalszych ustaleń potrzebna jest współpraca z Ukrainą”.

– Ukraińcy nie współpracują w tym śledztwie – przyznał Kaleta.

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/FAKT/TVP Info (kolaż Kr)

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net