Ukraińcy twierdzą, że Rosjanie użyli broni chemicznej. Pentagon i Brytyjczycy nie potwierdzają tych doniesień

Według strony ukraińskiej, Rosjanie mieli użyć broni chemicznej na Ukrainie. Jednak ani Amerykanie ani Brytyjczycy nie potwierdzają tych doniesień. Ukraina stosuje fejki od początku wojny tak samo, jak Rosja.

Wczoraj wieczorem pojawiły się doniesienia, jakoby Rosja użyła broni chemicznej na Ukrainie. Takie wiadomości przekazał znany z neonazistowskich zapędów swoich członków pułk „Azow”.

– Rosyjskie wojsko wykorzystało w poniedziałek przeciwko ukraińskim żołnierzom i cywilom w Mariupolu trującą substancję nieznanego pochodzenia – przekonywała formacja. Jak zaznaczono, substancję miał zrzucić rosyjski dron.

Andrij Bilecki, dowódca pułku „Azow” twierdzi, że w wyniku ataku nieznaną substancją miały ucierpieć trzy osoby. Atak miał mieć miejsce podczas uderzenia w zakład metalurgiczny Azowstal.

Sprawą szybko zainteresował się Zachód. Jak się okazuje, na razie nikt nie potwierdza ataku chemicznego.

– Pentagon nie może jeszcze potwierdzić doniesień, że rosyjskie siły użyły czegoś, co może być bronią chemiczną w Mariupolu na Ukrainie – oświadczył rzecznik Pentagonu John Kirby cytowany przez CNN.

– Te doniesienia, jeśli są prawdziwe, są głęboko niepokojące i odzwierciedlają obawy, jakie mieliśmy co do możliwości użycia na Ukrainie różnych środków kontroli zamieszek, w tym gazu łzawiącego zmieszanego ze środkami chemicznymi – dodał Kirby.

Zjednoczone Królestwo, które mocno monitoruje sytuację na Ukrainie, również nie potwierdziło tych doniesień.

– Istnieją doniesienia, że siły rosyjskie mogły użyć środków chemicznych w ataku na ludność Mariupola. Pilnie pracujemy z naszymi partnerami, aby zweryfikować te informacje poprzez dane wywiadowcze – napisała na Twitterze minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Zapowiedzi domniemanego użycia przez Rosjan broni chemicznej w bliżej nieokreślonej przyszłości pojawiają się od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Ukraina od początku wojny stosuje fejki. Począwszy od domniemanego przekazania samolotów przez Polskę poprzez rzekomą bohaterską śmierć ukraińskich żołnierzy – najsłynniejszym przykładem jest tutaj historia obrońców Wyspy Węży – na działaniach chemicznych i nuklearnych kończąc.

wp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Ukraińcy twierdzą, że Rosjanie użyli broni chemicznej. Pentagon i Brytyjczycy nie potwierdzają tych doniesień

  • 13 kwietnia 2022 o 10:02
    Permalink

    Czy to przypadkiem nie broń masowego rażenia i broń chemiczna były oficjalnymi powodami do wojny w Iraku i obalenia Saddama Husajna przez Hamerykę? (Powód rzeczywisty był taki, że Husajn zaczął sprzedawać ropę za euro, zamiast za dolary.) W Ameryce jest wciąż grupa ludzi dążących do wojny z Rosją. Póki co są gotowi walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca, ale gdyby znalazł się pretekst…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net