W Afganistanie za chwilę wybuchnie wojna domowa? Syn przywódcy mudżahedinów prosi USA o pomoc. „Kontrolujemy część terytorium kraju, będziemy walczyć z talibami”

Ahmad Masud, syn przywódcy mudżahedinów i Sojuszu Północnego Ahmada Szaha Masuda poinformował na łamach „Washington Post”, że część Afganistanu znajduje się pod jego kontrolą i zamierza walczyć przeciwko talibom. Zaapelował też do Waszyngtonu o pomoc.

– Piszę z Doliny Pandższeru, gotowy do pójścia w ślady mojego ojca, z mudżahedinami przygotowanymi by raz jeszcze zmierzyć się z talibami. Mamy zapasy amunicji i broni, które cierpliwie gromadziliśmy od czasu mojego ojca, bo wiedzieliśmy, że ten dzień nadejdzie – napisał Ahmad Masud w „Washington Post”.

Przekonuje, że ma pod sobą część afgańskich sił specjalnych i planuje walczyć z talibami. Zaznacza jednak, że bez pomocy Zachodu, szczególnie USA, nie dadzą rady wygrać.

– Stany Zjednoczone i ich sojusznicy opuścili pole walki, ale Ameryka wciąż może być „wielkim arsenałem demokracji”, jak powiedział to Franklin D. Roosevelt przychodząc na pomoc oblężonym Brytyjczykom przed dołączeniem USA do II wojny światowej – napisał Masud.

Zaapelował także o pomoc do Londynu, gdzie ukończył studia oraz do Paryża, gdzie w tym roku jedną z ulic przy Polach Elizejskich poświęcono pamięci jego ojca.

– Wciąż możecie wiele zrobić, by pomóc sprawie wolności. Jesteście naszą jedyną pozostałą nadzieją – podsumował.

Ahmad Masud to syn przywódcy Sojuszu Północnego – bojówek walczących w wojnie domowej przeciwko postkomunistycznym rządom Mohameda Nadżibullaha, zaś później przeciwko talibom. Ahmad Szah Masud został zamordowany dwa dni przed atakiem na World Trade Center. Jego ugrupowanie było jednym z sojuszników wojsk amerykańskich podczas inwazji na Afganistan.

Dolina Padższeru to bastion Sojuszu i obecnie jest prawdopodobnie jedynym regionem pozostającym poza kontrolą talibów w Afganistanie. Znajduje się tutaj także pierwszy wiceprezydent Afganistanu Amrullah Saleh, który – po ucieczce prezydenta Aszrafa Ghaniego z kraju – ogłosił się prezydentem.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.