19 maja 2024
Wojskowość

W weekend kolumny, a w poniedziałek samoloty wojskowe. Dowództwo Generalne wyjaśnia

Od dziś do niedzieli na drogach całej Polski można będzie natknąć się na kolumny pojazdów wojskowych. Z kolei w poniedziałek będzie większy ruch samolotowy. Oficer prasowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz przekazała, że związane jest to z przygotowaniami do Wielkiej Defilady „Silna Biało-Czerwona”.

Jak przekazała ppłk Busz, od piątku do niedzieli na drogach całego kraju można będzie napotkać wojskowe kolumny. Spowodowane jest to przygotowaniami do defilady wojskowej pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Ta odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie.

– Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych – przekazała oficer prasowa.

– Natomiast w poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach 8-12, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia – dodała.

Co ważne, pomyślano o uniknięciu utrudnień w ruchu. Dlatego kolumny będą poruszały się głównie w godzinach nocnych.

– Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją – zaznaczyła ppłk Magdalena Busz.

– Zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych – zaapelowała.

Wielka Defilada odbędzie się 15 sierpnia o godz. 14 na Wisłostradzie w Warszawie.

– Zaprezentujemy 210 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście ponad 2000 żołnierzy. Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach – poinformowała ppłk Busz.

– Wśród sprzętu polskiej produkcji znajdą się m.in. nowe bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak i samobieżne moździerze Rak, a także pojazdy minowania narzutowego Baobab-K oraz lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie będzie można obserwować nowe FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16 i bezzałogowce – kontynowała.

– W dniach od 12 do 15 sierpnia zapraszamy na blisko 70 pikników, które odbywać się będą w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju. Pokaz statyczny czołgów (Abrams, Leopard lub K2), KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia – powiedziała ppłk Magdalena Busz, oficer prasowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. YT/Fasolinka Waw

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net