Wojna na Ukrainie. Sekretarz generalny NATO: Rada uaktywnia plany obronne

– Rada Północnoatlantycka zdecydowała się uaktywnić nasze plany obronne – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Wojna na Ukrainie najwyraźniej nie była brana na poważnie pod uwagę przez przywódców Zachodu. Obecnie ci reagują głównie mocnymi słowami i zapowiedziami, ale nie podejmują konkretnych kroków. Tymczasem sekretarz generalny NATO poinformował o „uaktywnieniu planów obronnych”.

– Pokój na naszym kontynencie został zdruzgotany. Mamy teraz wojnę na skalę, o której myśleliśmy, że należy do przeszłości. Zakończyliśmy posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej. Rada przychyliła się do prośby, by zorganizować konsultacje w oparciu na art. 4 traktatu waszyngtońskiego – powiedział sekretarz NATO Jens Stoltenberg.

– Pomimo kłamstw i dezinformacji zamiary Kremla są klarowne. Przywódcy Rosji ponoszą pełną odpowiedzialność za ich niegodziwe działania i śmierć ludzi. Jest to poważne złamanie prawa międzynarodowego. Wzywamy Rosję, by natychmiast wycofała swoje wojska z Ukrainy. W pełni wspieramy suwerenność Ukrainy – dodał Stoltenberg,.

Przypomniał też, że „atak na jednego członka NATO będzie traktowany jak atak na wszystkich”. – Rada Północnoatlantycka zdecydowała się uaktywnić nasze plany obronne. Da to nam możliwość przerzucenia sił i środków w miejsca, gdzie będzie to niezbędne – kontynuował sekretarz generalny NATO.

– Będziemy robić to, co konieczne, by chronić sojusz przed agresją. Rosja będzie musiała ponieść koszty i konsekwencje. Celem Kremla jest ponowne stworzenie strefy wpływów. Zmiana zasad światowych, które powodowały, że byliśmy bezpieczni przez dziesięciolecia – mówił Stoltenberg.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net