Wojna na Ukrainie. Straty i MAPA. Padły strony rosyjskiego MON (WIDEO)

Według strony ukraińskiej, Rosjanie ponieśli znacząco większe straty wśród wojskowych, niż Ukraina. Siły lojalne Kijowowi miały według podanego przed południem komunikatu łącznie niecałe 500 osób zabitych lub rannych żołnierzy. Z kolei Rosjanie mieli stracić 2,8 tys. żołnierzy.

Według komunikatu ukraińskiej armii, Rosjanie stracili: 80 czołgów, 516 pojazdów opancerzonych, 10 samolotów, 7 śmigłowców i 2,8 tys. żołnierzy sił specjalnych. Komunikatu strony rosyjskiej nie sprawdzimy, ponieważ strona rosyjskiego MON nie działa – ani w języku rosyjskim ani angielskim. Przed godz. 14 o jej pomyślnym zhakowaniu poinformował na Twitterze profil Anonymous.

Na Ukrainie ogłoszono stan wojenny. Mężczyźni w wieku 18-60 lat nie mogą opuszczać terytorium państwa.

Rosjanie zajęli wczoraj pracującą elektrownię w Czarnobylu, biorąc personel zakładu jako zakładników. Lotnisko Hostomel pod Kijowem zostało wczoraj zajęte przez Rosjan, potem odbite przez Ukraińców, po południu przeszło znowu pod kontrolę rosyjską. Po południu dokonano na nim desantu rosyjskich spadochroniarzy.

Rosjanie dotarli dziś do Kijowa. Władze państwa ukraińskiego oraz władze miasta zapowiedziały pozostanie w nim i udział w obronie. TUTAJ więcej informacji na temat sytuacji w Kijowie.

W Czernigowie podpalony został budynek ukraińskiego bezpieki. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wezwał w wystąpieniu telewizyjnym ukraińską armię do obalenia rządu kijowskiego.

Mariupol znajduje się w rękach ukraińskich. Jest to miasto, które lądowo łączy wschodnie terytoria zajmowane przez Rosjan i separatystów z Półwyspem Krymskim.

Według doniesień Pentagonu, Ukraina stawia opór większy, niż zakładała Rosja.

onet.pl / radiozet.pl / interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net