Wojskowe samoloty USA i Rosji nad polsko-białoruską granicą. Dwa z nich mogą przenosić broń jądrową

Nad naszą granicą z Białorusią znalazły się wojskowe samoloty Rosji i Stanów Zjednoczonych. USA wysłało co najmniej dwa samoloty zwiadowcze w ten region po tym, jak Rosja wysłała tam swoje bombowce i myśliwce.

Rosja wysłała w ostatnim czasie w okolice granicy polsko-białoruskiej bombowce Tupolew Tu-22 Backfire oraz myśliwce Sukhoi-35. USA miały krótko potem wysłać dwie maszyny zwiadowcze w ten rejon.

Według rosyjskiej agencji Interfax, przez ponad pięć godzin nad białoruską granicą widziano amerykański samolot Bombardier Challenger 650 ARTEMISBombardier Challenger 650 ARTEMIS. Są one na wyposażeniu amerykańskiej armii od zeszłego roku i służą do rozpoznania oraz analizy i szybkiego dostarczania danych do dowództwa.

Nad granicami obwodu kaliningradzkiego widziano również amerykański samolot Air Force RC-135V, który przeleciał także nad krajami bałtyckimi.

USA oświadczyło, że w związku z napiętą sytuacją w regionie, ich samoloty wykonały „rutynowe loty” mające służyć „synchronizacji z regionalnymi sojusznikami i partnerami”.

Rosja rozmieściła na terenie Białorusi dwa bombowce strategiczne, które są zdolne do przenoszenia broni jądrowej. Oficjalny komunikat strony rosyjskiej podaje, iż maszyny mają uczestniczyć w „misji szkoleniowej”. Białoruskie MON podało, że przeprowadzono ostatnio ćwiczenia wojskowe z użyciem dwóch rosyjskich bombowców Tu-160, które trenowały naloty bombowe na poligon Ruzan, 60 km od granicy z Polską.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net