Wysoki urzędnik Pentagonu: Starlink Elona Muska odparł cyberatak szybciej, niż zrobiłoby to nasze wojsko

Wysoki urzędnik Pentagonu poinformował, że Starlink Elona Muska na Ukrainie stał się obiektem mocnego cyberataku. Jednak firma sobie z nim poradziła i – jak podkreśla urzędnik – zrobiła to szybciej, niż byłoby w stanie zareagować wojsko.

Dave Tremper, dyrektor ds. wojny elektronicznej w Departamencie Obrony poinformował w środę, że Starlink skutecznie zareagował na cyberatak wymierzony w sieć Muska. Zrobił to szybciej, niż byłaby w stanie poradzić sobie amerykańska armia.

Elon Musk, szef Starlinka i oficjalnie najbogatszy człowiek świata już 25 marca powiedział, że do tej pory sieć Elona Muska skutecznie przeciwdziałała „wszelkim próbom włamań i zagłuszenia”. Teraz ujawniono trochę więcej szczegółów.

Tremper wyjaśnił, że „Starlink zawiesił linię kodu i ją naprawił”. To rozbroiło atak.

Według urzędnika Pentagonu, kontratak ten był „fantastyczny” i miał przyprawić go o „łzy wzruszenia”.

Starlink to firma dostarczająca Internet za pomocą gęstej sieci satelitów ustawionych na orbicie ziemskiej. Musk zapowiedział, że ten system zostanie wykorzystany przy planowanej w ciągu niecałych 10 lat kolonizacji Marsa.

Co ciekawe, użytkownicy sieci w warunkach licencyjnych oświadczają, że uznają niepodległość Marsa od ziemskich ośrodków politycznych. TUTAJ można przeczytać więcej informacji na ten temat.

businessinsider.com.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Wysoki urzędnik Pentagonu: Starlink Elona Muska odparł cyberatak szybciej, niż zrobiłoby to nasze wojsko

  • 24 kwietnia 2022 o 16:50
    Permalink

    Coś mi się zdaje, że to Pentagon maczał palce w tym cyberataku. Jakoś to się sprzęga z akcjami Muska w tłiterze. Ten zachwyt i gratulacje dla Muska to zakamuflowana wściekłość. Skojarzyło mi się z działaniami prof. Szyszko ws. handlu co2 i uznaniem w tej sprawie stopnia krajowego zalesienia. Prof. Szyszko zastosował fortel, wygrał dyplomację i otrzymał od eurokratów same gratulacje. Jak sam twierdził, to nie były gratulacje, oni byli wściekli, że prof. ich przechytrzył działając w interesie Polski.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net