Zaginął polski żołnierz i uciekł na Białoruś? „Złożył wypowiedzenie i miał poważne problemy z prawem”

Zaginąć miał jeden z polskich żołnierzy stacjonujących przy granicy. Z różnych przekazów wynika, że uciekł na Białoruś i prosi o azyl rzekomo z powodu „braku zgody na politykę Polski” wobec hordy przy granicy. Z kolei szef Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) Mariusz Błaszczak utrzymuje, że żołnierz miał poważne problemy z prawem i wcześniej już złożył wypowiedzenie z wojska. Postać domniemanego żołnierza jest wykorzystywana przez białoruskie media.

16 dywizja zmechanizowana poinformowała, że wczoraj popołudniu zaginął im jeden z żołnierzy podczas wykonywania zadań służbowych w okolicach Narewki, Siemianówki i Jez. Siemianowskiego.

– Niezwłocznie podjęta została szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służby. […] Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś – napisano na twitterowym profilu dywizji.

Tymczasem białoruskie media już przeprowadzają z uciekinierem wywiad. Białoruski Państwowy Komitet Graniczny poinformował, że żołnierz to Emil Czeczko, urodzony w 1996 roku. Należał do 11. Mazurskiego Pułku Artylerii 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

– W związku z brakiem zgody na politykę Polski w sprawie kryzysu migracyjnego oraz praktyki nieludzkiego traktowania uchodźców, żołnierz wystąpił o azyl polityczny w Republice Białorusi – przekazali białoruscy pogranicznicy.

Pracownica kanału Biełaruś-1 Ksenia Lebiediew na Telegramie opublikowała z kolei zdjęcia z rozmowy z żołnierzem oraz jego kartę identyfikacyjną grupy krwi.

Do sprawy odniósł się szef MON Mariusz Błaszczak. – Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinen zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada – napisał na Twitterze Błaszczak.

rmf24.pl / interia.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net