5 grudnia 2023
Wojskowość

Zełeński proponuje pokój. Ławrow: USA i Zachód są w stanie wojny z Rosją

Szef moskiewskiego MSZ Siergiej Ławrow ogłosił, że USA, Zjednoczone Królestwo i inne kraje Zachodu są „bezpośrednio w stanie wojny” z Rosją. Ocenił też, że USA wykorzystuje Ukraińców jako „mięso armatnie”.

– Możemy nazwać to wojną hybrydową, ale to nie zmienia rzeczywistości – powiedział w sobotę szef MSZ Rosji, cytowany przez CNN.

Dalej mówił o dostarczaniu Kijowowi broni przez Zachód.

– Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inne kraje są z Moskwą bezpośrednio w stanie wojny – dodał i zaznaczył, że kraje te „efektywnie angażują się w działania wojenne z nami, wykorzystując Ukraińców jako mięso armatnie”.

Dalej przekonywał, że USA i inni sojusznicy przekazują Ukrainie „coraz większe ilości broni”. Z kolei w działaniach wojennych uczestniczą zachodnie satelity i samoloty zwiadowcze.

Siergiej Ławrow poruszył też kwestię umowy zbożowej. Zaznaczył, że Kreml nie zgodzi się na przywrócenie porozumienia w sprawie transportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne.

– Głównym powodem, dla którego odeszliśmy od tej umowy i przestała ona obowiązywać, jest to, że wszystko, co nam obiecano, okazało się oszustwem – powiedział Ławrow.

Odrzucono również plan pokojowy zaproponowany przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego.

– Plan nie przewiduje oddania terytorium Ukrainy Federacji Rosyjskiej, ani rezygnacji Kijowa z wysiłków na rzecz przystąpienia do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego – co stanowi dla Moskwy dwa punkty sporne – podało CNN.

Wcześniej Ławrow twierdził na forum ONZ, że wojna na Ukrainie – konsekwentnie nazywana „specjalną operacją wojskową” – to konsekwencje przyzwolenia przez Zachód na łamanie przez Ukrainę postanowień mińskich. Zwracał też uwagę na łamanie tzw. praw człowieka mieszkańców DRL.

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/FRANCE 24 English

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net