19 maja 2024
Wojskowość

Zginął przywódca nacjonalistycznego batalionu. Grozili mordowaniem Węgrów na Zakarpaciu

Przywódca neobanderowskiej „Swobody” przekazał, że na froncie miał zginąć Ołeh Kucyn. Był dowódcą nacjonalistycznego batalionu Sicz Karpacka. Batalion zasłynął z antywęgierskich działań i grożeniem Węgrom śmiercią.

– W walce o Ukrainę w kierunku Izjum zginął założyciel i wieloletni dowódca Legionu Wolności, dowódca batalionu Sicz Karpacka (49. Oddzielny Batalion Strzelców Sił Zbrojnych) Ołeh Kucyn „Kum”. Po prostu nierealna strata – napisał na Facebooku przywódca neobanderowskiej „Swobody” Ołeh Tiahnybok.

Portal kresy.pl wskazuje, że Kucyn był założycielem i wieloletnim przywódcą „Legionu Swobody”, który był nieformalnym stowarzyszeniem ukraińskich wojskowych oraz członków partii „Swoboda”, którzy brali udział w tzw. operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy od 2014 roku. Był również członkiem rady politycznej „Swobody” oraz dowódcą batalionu Sicz Karpacka.

Sicz Karpacka zasłynęła z antywęgierskich działań na Zakarpaciu. Pięć lat temu podczas marszu w Użhorodzie Ukraińcy strącili z budynku rady miasta węgierską flagę. Wisiała tam legalnie.

– Karpacka Sicz groziła swego czasu, że będzie zabijać Węgrów z partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy działają na terytorium ukraińskiego Zakarpacia. Region ten to historyczna część Korony św. Stefana, do Ukrainy przyłączony został w roku 1946 przez stalinowski Związek Sowiecki – czytamy na kresy.pl.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Zginął przywódca nacjonalistycznego batalionu. Grozili mordowaniem Węgrów na Zakarpaciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net