Zginął przywódca nacjonalistycznego batalionu. Grozili mordowaniem Węgrów na Zakarpaciu

Przywódca neobanderowskiej „Swobody” przekazał, że na froncie miał zginąć Ołeh Kucyn. Był dowódcą nacjonalistycznego batalionu Sicz Karpacka. Batalion zasłynął z antywęgierskich działań i grożeniem Węgrom śmiercią.

– W walce o Ukrainę w kierunku Izjum zginął założyciel i wieloletni dowódca Legionu Wolności, dowódca batalionu Sicz Karpacka (49. Oddzielny Batalion Strzelców Sił Zbrojnych) Ołeh Kucyn „Kum”. Po prostu nierealna strata – napisał na Facebooku przywódca neobanderowskiej „Swobody” Ołeh Tiahnybok.

Portal kresy.pl wskazuje, że Kucyn był założycielem i wieloletnim przywódcą „Legionu Swobody”, który był nieformalnym stowarzyszeniem ukraińskich wojskowych oraz członków partii „Swoboda”, którzy brali udział w tzw. operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy od 2014 roku. Był również członkiem rady politycznej „Swobody” oraz dowódcą batalionu Sicz Karpacka.

Sicz Karpacka zasłynęła z antywęgierskich działań na Zakarpaciu. Pięć lat temu podczas marszu w Użhorodzie Ukraińcy strącili z budynku rady miasta węgierską flagę. Wisiała tam legalnie.

– Karpacka Sicz groziła swego czasu, że będzie zabijać Węgrów z partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy działają na terytorium ukraińskiego Zakarpacia. Region ten to historyczna część Korony św. Stefana, do Ukrainy przyłączony został w roku 1946 przez stalinowski Związek Sowiecki – czytamy na kresy.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Zginął przywódca nacjonalistycznego batalionu. Grozili mordowaniem Węgrów na Zakarpaciu

  • 20 czerwca 2022 o 22:35
    Permalink

    ’ Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy’

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net