28 listopada 2023
Wojskowość

Żydzi nakazują cywilom opuścić Gazę. Chodzi o milion osób

Izraelskie wojsko nakazało mieszkańcom miasta Gaza ucieczkę na południe Strefy Gazy. Powodem jest plan kontynuowania „znaczących działań” w mieście w ramach zemsty za atak Hamasu na Izrael niecały tydzień temu. ONZ podkreśliło, że milion osób ma zaledwie dobę na opuszczenie miasta.

Mieszkańcy Gazy mają dobę na ucieczkę z miasta. Żydowskie wojsko ostrzegło również, by cywile nie zbliżali się w okolice bariery oddzielającej Izrael od Strefy Gazy.

Nie wiadomo, na jak długo Palestyńczycy mają opuścić miasto. Wojsko zapowiedziało, że wyda „pozwolenie” na powrót.

– Może to sygnalizować zbliżającą się izraelską ofensywę lądową, związaną z przewidywanymi znacznymi zniszczeniami. Poprzedniego dnia rzecznik sił zbrojnych Izraela powiedział, że choć armia przygotowuje się do wejścia do Strefy Gazy, to decyzja nie została jeszcze podjęta – przekazała agencja AP.

Rzecznik ONZ Stephane Dujarric podkreślił, że izraelski atak przyniesie mieszkańcom Gazy „druzgocące straty humanitarne”. Zaznaczył, że rozkaz ewakuacji obejmuje także personel ONZ oraz osoby przebywające w budynkach organizacji, w tym szkoły, ośrodki zdrowia i kliniki.

– ONZ uważa, że taki ruch nie może odbyć się bez niszczycielskich konsekwencji humanitarnych – powiedział Dujarric.

– ONZ gorąco apeluje, aby wszelkie takie zarządzenia, jeśli zostaną potwierdzone, zostały uchylone, aby uniknąć sytuacji, która mogłaby przekształcić to, co i tak jest tragedią, w katastrofalną sytuację – dodał.

pch24.pl

fot. YT/WSJ News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net